Az RTL új sorozata durván támadja a kormányt és a vidékieket
A Pokoli rokonok korrupt polgármestere pont egy kínai akkumulátorgyárat készül felhúzatni a falu határába.
Több kategóriában is díjra esélyes a köztévé sorozata, a Hacktion az 52. Monte Carló-i Televíziós Fesztiválon – közölte az MTVA. A producer mellett a főszereplőket is részesülhetnek a rangos nemzetközi elismerésben június 10-14. között.
Több díjra is esélyes az m1-en hétfő esténként látható Hacktion című magyar akciófilm-sorozat, amelyet az 52. Monte Carló-i Televíziós Fesztivál döntőjébe juttatott a zsűri. A Hacktion alkotói a drámasorozatok mezőnyében kiosztható összes díjért versenybe szállhatnak és elnyerhetik a legjobbaknak járó Arany Nimfa szobrot – tájékoztatta az MTI-t pénteken a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA). A közlemény szerint Kálomista Gábor, a sorozat producere a „Kiváló nemzetközi producer” és a „Kiváló európai producer” kategóriájában is esélyes a győzelemre. A „Kiváló színésznő” kategóriában Oroszlán Szonjának és Földes Eszternek szurkolhatunk, míg a „Kiváló színész” elismerésért Hujber Ferenc és Szente Vajk vesz részt a rangos nemzetközi megmérettetésen.
Az idén 23 ország 30 filmje száll versenybe a díjakért a drámasorozat kategóriában. A Hacktion olyan elismert alkotásokkal szerepel együtt, mint például a Trónok Harca, A cég és a Downton Abbey című sorozatok.
A Magyar Televízió már fél évszázada sikeresen szerepel a világ egyik leghíresebb filmfesztiválján. A legjobb forgatókönyvért járó díjat többek között a Nő a barakkban (1962), az Epeios akció (1964), az Ők tudják, mi a szerelem (1965) a Távolsági történet (1968) és a Halálnak halála (1970) című tévéfilmek érdemelték ki, a Játsszunk bábszínházat! gyermekműsor-sorozat az OIRT-díjat, A tenger csendje és A kis bice-bóca a Közönség-zsűri díját, míg a Pillangó című tévéjáték az UNDA-díjat kapta. A legjobb női alakítás Arany Nimfa-díját Venczel Verának 1970-ben ítélte oda a rangos zsűri.
Az 52. Monte Carlo-i Filmfesztivált június 10-14. között rendezik meg II. Albert monacói herceg, a fesztivál tiszteletbeli elnöke és patrónusa részvételével. A fesztivál a maga nemében egyedülálló, és az alapító, III. Ranier herceg szándékainak megfelelően 1961 óta nagy hangsúlyt fektet arra, hogy az amerikai sorozat- és filmdömpinggel szemben kiemelt figyelmet szenteljen az európai és a világ más részéről érkező alkotásoknak. A tavalyi nyertesek között volt a legjobb dráma kategóriában például a Mad Men (Reklámőrültek) című sorozat, a legjobb vígjáték a Modern Family (Modern család) lett, a közönségdíjat pedig a Helyszínelők vitte el.